Zaterdag 22 maart: voorbeschouwing play-off-dag voor de jeugd

Zaterdag is weer een heerlijke korfbaldag voor de Fortuna jeugdteams. Ongeacht de uitslag, maar ieder team gaat uiteraard voor de winst!

Fortuna C1

Fortuna C1 trapt om 10.30 uur thuis af in haar kwartfinale tegen Albatros C1. Dit gaat om de winst in 1 wedstrijd, dus het thuisvoordeel is wel fijn! Bij winst spelen zij 1 halve finale op neutraal terrein (KOAG of Fortissimo), waarna de finale om de titel in de C-hoofdklasse in een echte korfbaldag in de Maaspoort in Den Bosch zal worden beslist (op 5 april, zie deze link)

Onder leiding van trainers Thomas Rodenburg en Punyapat Lindeijer heeft Fortuna C1 een sterke zaalcompetitie gespeeld en uiteindelijk terecht de titel behaald. Een belangrijke overwinning op concurrent Nieuwerkerk C1 gaf het team het nodige vertrouwen. Met een indrukwekkend doelsaldo van +123 bewees Fortuna zowel verdedigend als aanvallend een sterke ploeg te zijn. Gedurende het seizoen heeft de C1 zich ontwikkeld tot een hecht team en een ploeg met aanvallende kracht, die vaak met veel flair en overtuiging speelt. Aanstaande zaterdag krijgt het team de kans om te laten zien hoe ver deze ontwikkeling hen kan brengen. Het belooft een mooie wedstrijd te worden, waarin de talenten van de toekomst zich wederom kunnen bewijzen.

Tegenstander Albatros C1 werd knap tweede in een poule waar HKC C1 de kampioen werd en PKC C1 naast de kwartfinale greep. Ondanks dat de resultaten soms wisselden, heeft Albatros C1 altijd gestreden voor de overwinning (drie wedstrijden met 1 punt verschil gewonnen en maar 1 op dezelfde wijze verloren). Deze sterke tegenstander kan dus goed met druk omgaan.

Fortuna A1

Fortuna A1 speelt om 12.15 uur tegen DVO A1, de nummer 2 van de andere hoofdklassepoule. LDODK A1 strijd tegen de nummer twee uit hoofdklasse B, KZ/Keukensale.com. Volgende week zijn de wedstrijden omgekeerd. Er moet een winnaar per wedstrijd zijn, dus bij gelijke stand wordt het verlengen. Als beide teams 1x winnen is er derde wedstrijd, op 5 april, met thuisvoordeel voor de nummers 1 van de poule (Fortuna A1 en LDODK A1). Deze thuiswedstrijd van de A1 is ook te zien via een livestream op Eyecons (Fortuna A1 – DVO/Transus A1 – Eyecons). Niels van der Steuijt, komend seizoen coach van Fortuna 2 en vele jaren coach van succesvolle Fortuna A1-teams, zal deskundig en enthousiast commentaar verzorgen. Bruun van der Steuijt is speaker in de zaal.

Fortuna A1 kent een sterk seizoen. Geen wedstrijd verloren maar wel 2 punten aftrek vanwege het te vaak/te lang opstellen van een A1-speler in Fortuna 2. Ach ja, de over te spelen  wedstrijd tegen KZ/Keukensale A1 werd ook gewoon gewonnen. Fortuna A1 werd eerste in de poule, boven KZ/Keukensale.com en PKC/Vertom. Maar kruisfinales zijn wedstrijden op zich en Fortuna A1 zal volle bak moeten tegen DVO/Transus A1. Deze wedstrijd is een prachtige affiche…Beide clubs stonden vorig jaar nog tegen elkaar in de A-jeugd zaalfinale in Ahoy’. Toen waren de verschillen zo klein dat er een verlenging nodig was om een winnaar te krijgen. DVO/Transus A1 ging er met de beker vandoor en Fortuna A1 is erop gebrand om het dit jaar anders te laten verlopen.

DVO/ Transus A1 heeft een goed seizoen gedraaid en eindigde op een solide tweede plaats achter LDODK/Rinsma Modeplein.

Beide teams hebben gemiddeld zo’n 17 tegendoelpunten per wedstrijd, maar Fortuna A1 weet iets makkelijker te scoren. Fortuna scoort gemiddeld 28 keer per wedstrijd, tegenover 23 doelpunten voor DVO/Transus A1. Alles wijst erop dat we opnieuw een energiek en doelpuntrijk duel tegemoet gaan, waarin Fortuna alle rood-witte steun goed kan gebruiken!

Fortuna B1

Fortuna B1 reist af naar Bennekom voor de kwartfinale tegen DVO B1, de winnaar van de andere hoofdklassepoule. De route is gelijk aan die van de C-Hoofdklasse.

De ploeg van trainers Tommy van der Kooij , Barbara Schouls en Martijn Rodenburg had dit seizoen maar één doel:  hard trainen en play offs halen. Al vrij snel in de competitie sloeg Fortuna B1 de grootste slag door van concurrenten PKC en Nieuwerkerk B1 te winnen. Na de jaarwisseling kende het team een kleine dip en verloor van Kinderdijk B1.  Maar daarna werden in Papendrecht 2 punten mee naar Delft genomen. Na de gewonnen wedstrijd tegen Oranje Wit wist het team het zeker: de play offs bereikt!  De laatste competitiewedstrijd tegen Kinderdijk B1 had het team nog iets goed te maken… ze wisten met maar liefst 33-14 te winnen.  Let the play offs begin!

Zaterdag speelt de B1  om 17.00 uur tegen DVO B1 in Bennekom. Zij kunnen alle support goed gebruiken. De winnaars van de kwartfinales gaan door naar de halve finale die op zaterdag 29 maart wordt gehouden bij KOAG of Fortissimo. Maar het doel is uiteraard om de finale te spelen samen met onze C1 in de Maaspoort in Den Bosch.

 

 

Lees meer nieuws